Skip to content

Czy szkło powiększające to dobry pomysł na prezent – co jeszcze dać w komplecie ze szkłem?

Szukając najlepszego sposobu na prezenty dla najbliższych, jak i dla współpracowników lub szefa, a także znajomych, warto rozważyć zakup modnego, marynistycznego gadżetu morskiego, czyli mówiąc inaczej upominku w stylu marynistycznym! Czy szkła powiększające to dobry pomysł na prezent? Sprawdź najlepsze inspiracje dotyczące gadżetów marynistycznych i przeczytaj ten krótki, inspirujący poradnik!

Szkło powiększające – czym się charakteryzuje?

Szkło powiększające, jeśli jest wykonane z najlepszych materiałów może być nie tylko bardzo eleganckim dodatkiem do wnętrz, ale i bardzo praktycznym. Umieszczone na biurku przyciąga uwagę, cieszy oczy gustownym wyglądem, a przede wszystkim ułatwia czytanie! Przez szkło powiększające można obserwować też inne drobne elementy, takie jak okazy botaniczne – być może doskonałym pomysłem będzie podarowanie lupy lub szkła powiększającego i kilku płytek z okazami roślin lub owadów? Taki drobiazg zachwyci nie tylko botaników czy biologów, ale i miłośników pięknych przedmiotów.

Styl marynistyczny – jakie jeszcze dodatki marynistyczne są w dobrym guście?

Styl marynistyczny nie jest jedynie dedykowany wilkom morskim! Z powodzeniem wprowadzisz odrobinę tego klimatu do swojego domu, gdy zdecydujesz się na którąś z tych rzeczy:
-globus na trójnogu
-lunetę na stelażu
-koła sterowe
-zegary stylizowane na stare lub w kształcie kół sterowych
-klepsydry
-modele żaglowców
-statki w butelkach
-poduszki marynistyczne (w kotwice, w czerwono-granatowo,-białe pasy)
-dzwony na grubych linach
-kosze rattanowe
-lampy marynistyczne o ciekawej podstawie, statku, kotwicy lub mewy

Prezent idealnie opakowany – nie tylko jakość podarunku ma znaczenie!

Prezent w stylu marynistycznym, taki jak różnego rodzaju szkła powiększające wymagają specjalnego opakowania. Możesz zdecydować się na niezwykle gustowne pudełko o odpowiednich rozmiarach. Wówczas szkło będzie bezpieczne w trakcie transportu, a podczas odpakowywania nie istnieje ryzyko, że się potłucze. Szkła tego typu są bardzo wytrzymałe i mocne, ale mimo wszystko lepiej jeśli będą zapakowane w pudełku niż w zwykłym papierze prezentowym. Możesz też kupić torebkę prezentową i w niej umieścić lupę lub szkło. Jeśli bliski jest osobie obdarowywanej styl marynistyczny, powinieneś postawić na pudełka i torebki z motywem kotwic, żaglówek lub mew. Jeśli akurat nie ma takiego opakowania w sklepie zdecyduj się na jednolitą czerwień lub połyskujący granat. Trójkolorowe pasy też są świetnym rozwiązaniem!