Skip to content

Drony DJI – widoki z lotu ptaka, w poszukiwaniu innej perspektywy

DJI to chińska firma technologiczna z siedzibą w Shenzhen. DJI jest wiodącym na świecie producentem bezzałogowych statków powietrznych (powszechnie znanych jako „drony”) do fotografii lotniczej i filmu. Projektuje i produkuje również gimbale do kamer, kamery akcji, stabilizatory kamer, platformy lotnicze oraz systemy napędu i kontroli lotu.

DJI jest dominującym liderem rynku w branży dronów cywilnych, odpowiadając za ponad 70 procent globalnego rynku dronów. Technologia dronów z kamerą jest szeroko stosowana w przemyśle muzycznym, telewizyjnym i filmowym. Produkty firmy były również wykorzystywane przez siły zbrojne i policyjne, a także grupy terrorystyczne, przy czym firma podjęła kroki w celu ograniczenia dostępu do tych ostatnich. Amerykańskie agencje rządowe wydały oświadczenia zniechęcające do wewnętrznego korzystania z produktów DJI, ale od 2020, różne agencje na poziomie lokalnym i federalnym nadal korzystają z produktów DJI.

W 2019 r. firma DJI została wyceniona na 15 mld USD, co czyni ją najbardziej wartościowym przedsiębiorstwem wspieranym przez venture w Azji.

DJI – innowacja przede wszystkim

DJI to innowacyjna firma, której wpływy sięgają na cały świat, DJI specjalizuje się w systemach fotografii lotniczej i ręcznych stabilizatorach. DJI tworzy produkty i technologie, które pozwalają twórcom i profesjonalistom wcielać w życie swoje pomysły, niezależnie od tego czy są początkującymi czy zaawansowanymi entuzjastami wideo. Szczegółowe zdjęcia lotnicze i piękne, unikalne ujęcia są wynikiem niestrudzonego zaangażowania w badania i rozwój oraz kultury kreatywności i ciekawości. Drony DJI i systemy stabilizacji kamer są na czele profesjonalnych rozwiązań do obrazowania, łącząc w sobie najnowocześniejszą technologię i wszechstronne projekty. Wielu twórców z całego świata – a także profesjonalistów z różnych dziedzin życia – zaufało DJI tworząc produkty, które pozwalają im wcielić swoje pomysły w życie.

Fotografia lotnicza:

Od dronów do fotografii lotniczej do profesjonalnych dronów filmowych, te latające kamery uchwycą każdy Twój ruch z niezwykłą precyzją. Te zaawansowane technologicznie drony nie tylko robią piękne zdjęcia, ale również kręcą filmy, o jakich można tylko pomarzyć.

Stabilizacja obrazu:

Niezależnie od tego czy szukasz ręcznego gimbala, czy gimbala do kamizelki typu steady cam, DJI posiada najlepsze stabilizatory kamery na rynku, więc możesz polegać na nich, że wykonają pracę dobrze, za każdym razem.

Dlaczego potrzebujemy dronów?

Drony zmieniają sposób, w jaki postrzegamy nasz świat. Dają nam dostęp do miejsc, do których inaczej nie bylibyśmy w stanie dotrzeć.

Drony mogą nam pomóc na wiele sposobów, na przykład:

Inspekcja mostów i linii kolejowych pod kątem uszkodzeń lub napraw. Drony mogą kontrolować mosty, linie kolejowe i inne konstrukcje szybciej niż człowiek.

Kontrola paneli słonecznych. Drony mogą latać nad farmami słonecznymi, sprawdzając każdy panel pod kątem uszkodzeń lub zabrudzeń. Dzięki temu firma może szybko sprawdzić, które panele wymagają konserwacji, a które nie.

Poszukiwanie i ratownictwo. Dron może latać nad rozległymi obszarami ziemi, szukając osób, które nie chcą być znalezione. Te drony mają dołączone kamery, a także detektory ciepła i inne urządzenia, aby pomóc w próbach ratowania turystów, myśliwych lub kogokolwiek innego zagubionego w dziczy.

Fotografia lotnicza. Drony oferują amatorom i profesjonalistom nowy sposób na robienie zdjęć z wysokości, które kiedyś były dostępne tylko dla tych, którzy mieli do dyspozycji samolot lub helikopter.