Skip to content

Elektrostymulacja zabiegiem dla zdrowia i pięknej sylwetki

  • Zdrowie

Elektrostymulacja to jedna z form elektroterapii. Ma ona na celu pobudzenie nerwów, a także mięśni (stąd często wyszukiwana jest jako elektrostymulacja mięśni). Zabieg ten wykorzystywany jest nie tylko w celach leczniczych, ale doskonale sprawdzi się też, jeżeli chcemy wymodelować swoją sylwetkę. Jej stosowanie jest całkowicie bezpieczne, o ile zapoznamy się wcześniej i zastosujemy do przeciwwskazań. Równie ważne jest abyśmy wybierali się na ten zabieg do specjalistycznego, zaufanego gabinetu medycyny naturalnej.

Na czym polega elektrostymulacja mięśni?

W wielkim skrócie można napisać, że do ciała pacjenta doprowadza się za pomocą specjalnego aparatu elektrody i mocuje w punktach motorycznych. Za pomocą prądu o niskiej częstotliwości wywoływany jest skurcz mięśni, taki sam jak ten, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych. Tych którzy chcą lepiej zapoznać się z tym zabiegiem, odsyłam tutaj: https://innmed.pl/ems-elektrostymulacja-miesniowa/

Jak ma się sprawa z efektami?

No cóż, w mojej opinii efekty stosowania tego zabiegu są spektakularne – poprawa wyglądu naszej sylwetki, spalenie niepożądanej tkanki tłuszczowej, przyśpieszenie produkcji kolagenu i elastyny, a także redukcja bólu. Z tego względu elektrostymulacja mięśni uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod w modelowaniu sylwetki. Nie tylko pozytywnie wpływa na sprawność mięśni, ale też zmniejsza obwód tkanki tłuszczowej. Można ją bez przeszkód stosować na wszystkich częściach ciała, co stanowi dodatkową zaletę.

W medycynie jest ona rekomendowana głównie jako wsparcie w rehabilitacji i zmniejszaniu bólu u pacjentów, którzy skarżą się na dolegliwości bólowe, związane na przykład z kręgosłupem. Co ciekawe, również medycyna naturalna ma bardzo pozytywne opinie na temat zabiegów elektrostymulacji, zalecając je osobom, które z wielu względów muszą ograniczyć aktywność fizyczną. Dotyczy to na przykład osób otyłych lub borykających się z problemami ze stawami. Z tego względu jest ona oferowana w większości gabinetów zajmujących się medycyną naturalną. I to właśnie tam można i warto jej się poddać.