Skip to content

Oświetlenie, którego potrzebujesz, a jeszcze o tym nie wiesz

Profile do taśm led pozwalają na ochronę znajdującej się w niej taśmy. Dzięki materiałowi, z którego są wykonane, czyli aluminium, bez problemu odprowadzają ciepło. Jak powszechnie wiadomo, wysoka temperatura skraca żywotność diod, więc warto postawić na dobrej jakości profile. Led profile aluminiowe w odróżnieniu od płyt meblowych, karton-gipsu, czy drewna mogą odprowadzać ciepło, a to jest korzystne ze względu na bezpieczeństwo, ale i opłacalność takiej instalacji. Mogą być zamontowane niemal w każdym pomieszczeniu, bo nie tylko w salonie, czy sypialni, aby nadać im klimatu, ale i do łazienki, czy kuchni, gdzie w danym momencie może nie być potrzebna duża ilość światła. W takich pomieszczeniach można umieścić oświetlenie pod szafkami, czy półkami, co całkowicie odmieni wystrój wnętrz. Jeśli chodzi o łazienkę, to tam sprawdzą się profile wodoodporne, bo takie będą proste w montażu. Łatwym sposobem można zamontować je między płytkami, dzięki czemu zyskamy szczelność, co przełoży się na większą trwałość. Jeśli taki profil ma znajdować się przed domem, jak na przykład na kostce brukowej, to dobrze jest rozważyć wybranie profilu HR-Line. Ten wytrzyma nacisk kół samochodowych, co zdecydowanie jest na plus.

Korzyść, która przekona Cię do zakupienia ledów

Mimo że na półce sklepowej da się zauważyć, że żarówka led jest droższa od tradycyjnej, to jednak eksploatacja tej pierwszej wychodzi znacznie taniej. Jest bardziej opłacalna, bo chociażby w sklepach, czy fabrykach na oświetlenie wydaje się duże pieniądze, a dzięki zastosowaniu energooszczędnego oświetlenia – możliwe jest zaoszczędzenie sporej części gotówki. Bywa, że po wprowadzeniu takiego rodzaju żarówek opłaty spadają aż o 80%, co jest bardzo dobrym wynikiem i na pewno bardziej korzystniejszą opcją na dłużej.

Jednolita linia światła – nowy trend?

Wiadomo, że każdy ma inny gust, ale od pewnego czasu obserwuje się coraz większe zainteresowanie montażem profilu z paskiem LED, który tworzy efekt punkcików świetlnych. Jeśli taki profil znajduje się w środku, to wszystko jest w porządku, ale schody się zaczynają, gdy chcemy go przytwierdzić do sufitu podwieszanego, czy do ściany. Wówczas w takim miejscu nie będzie prezentował się zbyt korzystnie. Firmy produkujące profile nie zostawiają w takiej sytuacji swoich klientów na lodzie, oferując profile do taśm led, które mogą świecić na całej długości. Dzieje się tak za sprawą aluminiowych profili. To one posiadają głębokość i osłonę, a pasek LED mający 120 diod na 1mb będzie w stanie rozproszyć światło.