Skip to content

Powiew świeżości w modzie ślubnej

Współczesna kreacje ślubne nie przypominają tych modeli z poprzednich lat – są zwiewne i lekkie. Jeśli zastanawiasz się, jakie obecnie panują trendy i czym wyróżniają się nowoczesne suknie ślubne 2024  (zob. annakara.com), koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, jak wybrać suknię dopasowaną do sylwetki i na jakie dodatki postawić.

Stylizacje boho – dla każdej romantycznej duszy!

Moda ślubna oferuje wiele modeli sukien oraz dodatków. Jeżeli zdecydowałaś się na suknię w stylizacji boho, wiedz, że wyróżnia się ona:
-bogactwem koronek
-lekkim materiałem, który nie jest usztywniony
-góra może być dopasowana, natomiast rękawy pozostają na ogół luźne
Do sukni ślubne boho, wybierz następujące dodatki:
-okryj ramiona szalem
-srebrna biżuteria sprawdzi się niekiedy lepiej niż złoto
-możesz postawić na biżuterię artystyczną lub wpiąć broszkę
-do sukni boho, możesz wybrać welon wiązany z tyłu na kokardę
Kreacja ślubna boho zjawiskowo wypada na sesji zdjęciowej! Pamiętaj jedynie, aby strój pana młodego był spójny z Twoim wyglądem. Wówczas będziecie razem się prezentować bardzo harmonijnie.

A może suknia asymetryczna – dla kogo suknie ślubne z asymetrią?

Asymetryczna góra sukni ślubnej to doskonały pomysł. Nadaje ona całej stylizacji, nieco oryginalnego looku. Asymetria sprawdzi się w przypadku pań o szczupłych ramionach. Wybierając suknię z asymetryczną górę zwróć szczególną uwagę na to, aby:
-włosy były dosyć wysoko upięte ( nie poleca się podpinania włosów z jednej strony przy asymetrii u góry: tworzy to niekorzystne wrażenie )
-biustonosz musi być dopasowany do asymetrycznego wycięcia, żadne elementy bielizny nie mogą wystawać poza obręb sukni ślubnej
-oszczędnie dobieraj biżuterię i dodatki, ponieważ asymetryczna góra, sama w sobie jest ozdobą

Czego unikać – moda ślubna (NIE) dopasowana do sylwetki!

Niskie panie powinny zrezygnować z sukien z wysokim, modnym kołnierzem i równocześnie odkrytych ramion. Taka stylizacja pasuje wysokim i szczupłym kobietom. Jeśli mowa o sukniach ślubnych boho, drobne i niewysokie panny młode muszą się dobrze czuć w obszernych rękawach. Trzeba też uważać, aby drobna sylwetka ,, nie zgubiła ” się w fałdach koronek i lekkiej tkaniny. Idealnie jest gdy suknia boho będzie dopasowana u góry, a koronkowe rękawy będą jedynie nieco rozszerzone. Także wysokie i puszyste kobiety muszą starannie dobierać suknię. Wbrew pozorom, lepiej jest wybrać suknię dopasowaną, która ukryje też nieco nadmiar kilogramów, ale w żadnym wypadku nie powinno się wówczas zakładać zbyt obszernej sukni. Takie rozwiązanie sprawi, że sylwetka nie będzie prezentowała się schludnie, estetycznie i lekko. W niektórych przypadkach dobrym pomysłem jest szycie sukni ślubnej na miarę. Pozwala to na idealne dopasowanie stroju do sylwetki. Wiedz jednak, że szycie sukni trochę trwa – trzeba zarezerwować czas na przymiarki i poprawki. Cena takiej usługi jest droższa niż zakup gotowej sukienki, ale nie jest to regułą. Za usługi krawca lub krawcowej zapłacisz od 3000 tysięcy złotych lub więcej.