Skip to content

Rental sprzętu filmowego, czyli wypożyczalnia kamer

Jeśli zachodzi potrzeba nakręcenia filmu w odpowiednio wysokiej jakości, to automatycznie zachodzi też konieczność posiadania sprzętu, który to umożliwi. Mało kto, oprócz zawodowców, będzie w jego posiadaniu. Dlaczego? Cena… No właśnie, chcąc posiadać kilka urządzeń jak stabilizator kamery, różne obiektywy, mikrofony, panel oświetleniowy i finalnie oczywiście kamerę, to trzeba mieć na koncie przynajmniej kilkanaście tysięcy, a w przypadku wyżej klasy sprzętu nawet kilkadziesiąt tysięcy. Gdy ich nie mamy, ratunkiem jest wypożyczalnia sprzętu filmowego świadcząca usługi rental video, czyli po prostu wynajmu kamer i innych urządzeń do nagrywania profesjonalnych filmów.

Wypożyczalnia sprzętu filmowego ma wszystko czego potrzebujesz

Niektórym osobom wydaje się, że kamera wystarczy do wykonania filmu. Nie jest to do końca prawda. Pewnie, że da się dzięki niej wykonać ujęcia do produkowanego filmu, ale czy ich jakość będzie wystarczająca? Dużo zależy też od scenerii – miejsca i czasu nagrywania filmu. Mogą być potrzebne dodatkowe mikrofony oraz oświetlenie o większej mocy, by film nie był zbyt ciemny. Nie ma się co jednak martwić na zapas. W dodatku wiedząc, że wszystkie te sprzęty zapewni wypożyczalnia sprzętu filmowego – na przykład ta: www.RentGrandfox.pl z Krakowa.

Oszczędź czas i pieniądze – wybierz wynajem

Największym plusem wynajmowania kamer i pozostałych urządzeń filmowych jest oszczędność kosztów oraz zagwarantowanie sobie sprzętu sprawnego i przygotowanego do pracy na określoną ilość czasu. Tak, własny sprzęt filmowy to również konieczność dbania o jego przeglądy, serwisowanie. Biorąc zaś kamerę z wypożyczalni nie martwimy się o to. To pracownicy wypożyczalni dbają, by była zawsze odpowiednio gotowa do działania u klienta.

Wypożyczalnie wynajmują pojedyncze sprzęty, jak też całe zestawy kompatybilnych ze sobą urządzeń do nagrywania profesjonalnych filmów. Oferta może obejmować zaledwie dobę, ale równie dobrze można wziąć kamerę w rental na tydzień czy miesiąc. Wszystkie warunki najmu określają regulaminy, zaś dokładną cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić poznamy zgłaszając swoje zainteresowanie usługą. Pewnie, że orientacyjne koszta sprawdzimy nawet na stronie wypożyczalni, ale te zawsze podlegają negocjacji i rabatom, gdy pożycza się więcej i na dłużej.